Direktlänk till inlägg 30 augusti 2009
Äntligen så får man arbeta och göra lite nytta. Började morgonen med att tvätta bilen. Ska vaxa den senare när den torkat. Även fixa iordning den invändigt lite senare.
Kanon utomhusväder och skönt att vara i full gång så tidigt. Har ju inte arbetat på länge. Känns enormt skönt att vara till nytta och hjälpa till igen.
Sedan var det bara att hoppa på gräsklipparen och göra lite rivstarter. Har sökt jobb i Helsingborg med att klippa gräsmattor men inte fått något. Det är mitt kall att klippa gräs. Har gjort detta sedan jag var 7 år gammal. Älskar det.
Kollade upp på den klarblå himlen efter häftiga molnformationer. Det brukar jag göra och såg den här vackra halvcirkeln kring solen.
Efter lite arbete måste man ju ha en rejäl lunch för att orka med resten av sysslorna. Fick bli lite mat från gårdagen.
Kommer in hit och bloggar senare. Är på blogghumör och så himla glad att jag är tillbaka i Falkenberg. Vi hörs senare allihopa. Tjao!
Skaffa en gratis blogg på www.bloggplatsen.se